VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT PŘED NÁKUPEM VÁNOČNÍHO STROMKU

Nastal čas nákupu vánočního stromku. Sdružení pěstitelů vánočních stromků vytisklo pro své pěstitele štítky (červené,žluté a modré barvy) s logem a textem: "Sdružení pěstitelů vánočních stromků - vypěstované na plantáži v České republice". Pokud si koupíte stromek s tímto označením, je zaručeno, že je vypěstován na plantáži v České republice, a takto označeným stromkem podporujete české pěstitele a chráníte životní prostředí i naše lesy. Přírodní vánoční stromky na našem trhu jsou převážně vypěstovány za tímto účelem na plantážích vánočních stromků.


 

stitek_spvs.jpg

 

Stromek přírodní nebo umělý?  V České republice nebylo statisticky zjištěno kolik lidí používá stromek přírodní a kolik umělý, ale v Německu má umělý stromek pořád méně lidí a brzy klesne na  5 % . Podle odborníků je to dáno jednak tradicí a také dobrou životní úrovní obyvatel.

 

 

NĚCO MÁLO O PĚSTOVÁNÍ VÁNOČNÍCH STROMKŮ:

 

Stromky se pěstují ze semene ve školkách, potom se přesadí na plantáže, přičemž doba pěstování každého druhu je jiná, do výšky 180cm naroste stromek ze semínka za:

jedle kavkazská 10-12 let

smrk pichlavý 10-11 let

smrk ztepilý 9-10 let

borovice černá 7 - 8 let

borovice lesní 6 - 7 let

V průběhu pěstování se stromky tvarují střihem a vyvazováním. Po dobu pěstování na plantáži poskytují stromky úkryt drobnému ptactvu, broukům a jiným drobným živočichům, také produkují životadárný kyslík, který naše civilizace značně spotřebovává. Např.podle testů vypracovaných na vídeňské univerzitě bylo zjištěno, že k výrobě jednoho umělého stromku je spotřebováno tolik kyslíku, kolik vyprodukuje několik set živých vánočních stromků po celou dobu svého růstu a proto argument některých lidí, že mají umělý stromek a tím chrání životní prostředí, je zcela mylný.

JAK SE CHOVAT K ŽIVÉMU VÁNOČNÍMU STROMKU:

Řezaný stromek:

V čase předvánočním je stromek třeba skladovat v chladném prostředí nejlépe postavený v nádobě s vodou, ale před tím je třeba odříznout malý špalíček na kmínku, zalepeného smolou, aby voda mohla ke stromku proniknout. Pokud máte na stromek stojan s vodou, musí kůra stromku dosahovat až do vody, tedy nesmí se ořezávat, stromek saje vodu pletivy pod kůrou. Po Vánocích stromek ostříháme a spálíme v kamnech nebo odneseme na sběrné místo.

Stromek v květináči:

Stromek přeneseme z venku do místa z vyšší teplotou 5-10 °C (sklep, garáž) a necháme ho tam několik dní, poté přeneseme na chodbu nebo do bytu do nevytápěné místnosti o teplotě 15-18 °C. Ve vytápěné místnosti v bytě je třeba stromek nechávat co nejkratší dobu a samozřejmě zalévat, ale pozor nepřelít. Po Vánocích stromek přenášíme v obráceném pořadí zpět a ponecháme až do jara v teplotě 1-5 °C. Ven stromek vyndáme až v období, kdy nehrozí pozdní mrazík. I přestože dodržujeme tento postup, někdy se stane, že stromek nepřežije, protože nezvládne rozdíl teplot.

Já bych do bytu doporučil řezaný vánoční stromek ve stojanu s vodou, a ten v květináči ozdobte a nechte na zahradě, balkóně či terase.

František Valdman, místopředseda Sdružení pěstitelů vánočních stromků


Připojené přílohy:
pdf vanocni_stromky_clanek.pdf
バッグはファッションを愛し、ファッションと贅沢の世界に足を踏み入れる女の子の多くです。カウンターに多くの赤ちゃん、まばゆいばかりの美しさのパッケージを見るには、割引が非常に強力であるとき、彼は発見プロセスの間に、特に好きではなかった発見後買い戻すために、自分自身を少し小遣いを制御することができない、混乱に始まりました。ただ、各ブランドのパッケージのデザインはそんなに豪華な赤ちゃんの世界に入って、新しい、限定版の打ち上げが行われている、どのような最初のエントリーだけバッグに最適なパッケージモデルの種類について? 今回は、ブランドの人気、実用性、古典的なレベル、カウンター価格などのさまざまな次元を総合的に評価し、各ブランドのベストパッケージを最初のビッグネームパッケージにすることをお勧めします。
  • ブランド携帯ケース
  • グッチiphoneケース
  • シャネルiphoneケース
  • エルメスiphoneケース
  • ルイヴィトンiphoneケース
  • ルイヴィトンのバッグは、小さなパッケージの世界のネットと言えるでしょうが、基本的には1つで、カウンターも在庫切れです。ラインを知っている "3つで1"、美しい、費用対効果の高いと実用的なバッグのコレクションと呼ばれ、内部のカードのパッケージ、コインケース、あなたは間違いがある!それは3つの袋を買うためのお金のパッケージを支払うことです。さらに、袋の外側のチェーンは取り外し可能であり、ハンドバッグ、すなわち4つのパックとして使用することができる。通常の財布を使用して簡単に旅行のためのトリプル絶対に不可欠なツール、愛していない、重すぎる大きすぎる大きな袋、これは完璧なソリューションです。